Światowy Dzień Uśmiechu. data utworzenia: 10-10-2015

„Darząc uśmiechem uszczęśliwiasz serce.

Uśmiech bogaci obdarzonego nie zubożając dającego.”

Wincenty Faber

Informacja o wyprawce w roku szkolnym 2015/2016 data utworzenia: 25-08-2015

Informacja o wyprawce do Punktu Przedszkolnego w Skorzeszycach

zostanie przekazana na zebraniu z rodzicami

w dniu 01.09.2015r.

Wycieczka do Pacanowa. data utworzenia: 04-07-2015

Dnia 28 czerwca 2015roku, przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w Skorzeszycach wyjechały na wycieczkę do Pacanowa. Wyjazd został sfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu „Twórczy przedszkolak”.

Po pysznym obiedzie maluchy udały się do Europejskiego Centrum Bajki, w którym czekała królewna Śnieżka - pani przewodnik zabierając wszystkich w podróż tajemniczymi korytarzami. Dzieci mogły min. zobaczyć Koziołka Matołka, jak również wiele innych postaci ze znanych bajek. Bardzo podobała im się podróż „pociągiem”, a także przejście przez lustrzaną ścianę. Na koniec przedszkolaki obejrzały przedstawienie o syrence w Małym Teatrzyku. Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domów.

Szkoda tylko, że to ostatnia podróż z projektem „TWÓRCZY PRZEDSZKOLAK”

Podsumowanie projektu „Twórczy Przedszkolak”. data utworzenia: 19-06-2015

W środę 17 czerwca 2015 r. odbyło się naszej szkole zakończenie projektu „Twórczy Przedszkolak”.

W programie przygotowanym przez panie: Justynę Koczkodaj, Jolantę Wąchocką, Katarzynę Kletowską, Anetę Iwańską-Koczkodaj oraz Monikę Wojsław wzięły udział dzieci z oddziałów 0 „A” i „B”, które uczestniczyły w projekcie w zeszłym roku, oraz dzieci uczęszczające do Punktu Przedszkolnego w tym roku szkolnym.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicewójt Gminy Górno – pan Czesław Pytel, Przewodniczący Rady Gminy Górno – pan Janusz Bednarz, Kierownik Samorządowego Zespołu Obsługi Szkół w Górnie – pani Barbara Raczyńska oraz koordynator projektu „Twórczy Przedszkolak” – pani Ewa Krajcarz, a także licznie zgromadzeni rodzice. Dzieci bez cienia tremy wykonały skomplikowane układy taneczne, wykazały się znajomością wierszyków w języku angielskim oraz umiejętnością śpiewu i recytacji. Przybyli goście byli pod wrażeniem poziomu przygotowania dzieci do występów, za które mali artyści dostali gromkie brawa. Przedszkole otrzymało również w prezencie piękny zestaw baśni i bajek, a Pan Wicewójt przekazał informację, że od września w naszej szkole rusza przedszkole.